About

Podróżowanie takie drogie...

Wiele osób twierdzi, że tanie podróżowanie to mit. Ja jednak pokażę wam parę rozwiązań w tym temacie. Zawsze będzie to coś kosztowało ale na pewno nie aż tyle by z tego rezygnować.

Kilka linków:


http://www.workaway.info/   - praca jako pomoc, wolontariat w kraju jaki możecie sobie tylko wymarzyć. Koszt rejestracji około 120 pln. Nauka języka, pomoc, poznawanie kultury, nowe znajomości. Zakwaterowanie i jedzenie zapewnione. A wy macie możliwość poznanie nowych miejsc niosąc pomoc innym np przy gospodarstwie. Można wejść i bez logowania wyszukać sobie kraje, które was interesują. Opis strony i ideologia również dostępna.


http://www.mindmyhouse.com/  - ktoś wyjeżdża na dłużej a ty możesz zaopiekować się jego domem lub zwierzęciem. Odpadają wam koszty zakwaterowania a możecie ( kto wie ) trafić na piękne miejsce z super lokalizacją. Opis strony dostępny warto przeczytać.


http://www.wwoof.net/  - tu ciekawa opcja wolontariatu na farmach ekologicznych. Za wyżywienie i zakwaterowanie pomagasz na farmie, jesteś proszony o pomoc w normalnej pracy przy uprawie. Długość pobytu różna, miejsca pobytu- do wyboru. Jak dla mnie bardzo ciekawa opcja.

http://evs.org.pl/evs/ - wolontariat europejski. Strona w języku polskim. Wyjazd na 2-9 miesięcy. Więcej informacji na stronie.


https://www.couchsurfing.com/-  zakwaterowanie u hostów. Możliwość pokazania wam miejsca, w którym chcecie być. Załóżcie profil i przekonajcie się. Poszperajcie, może was coś zaciekawi.

http://www.busemprzezswiat.pl/o-projekcie/dolacz-do-projektu/ - projekt polskich studentów. Podróżują busem przez świat, jest możliwość dołączenia do projektu. Poczytajcie! Język polski.

A tak poza tym to : podróż na stopa ze śpiworem i namiotem? Kto nie chciałby się poczuć wolny od pośpiechu, wolny od terminów. Wolny na przestrzeni pięknych widoków? Oczywiście w lato :)


Albo mieć takiego busika- zbierać chętne osoby, składać się na paliwo. I gnać przed siebie.

Oczywiście wszystko najlepiej mieć przemyślane i zaplanowane, oszacować budżet. Już parę miesięcy przed zbierać potrzebne gadżety, odkładać pieniądze. Nie wydawać na bzdety, imprezy,najnowsze ciuchy. Albo się chce. Albo ma się wymówkę. Ja pokazałam wam całkiem sporo rozwiązań, które są godne uwagi.
A tak szperajcie po youtube, facebook, blogach, czytajcie książki podróżnicze. Nie ma nic czego by już człowiek nie przeżył a są tacy, którzy się tym dzielą i chcą pokazać swoją drogę jaką przebyli krok po kroku.

Wiem, że jesteście młodzi. Jeśli brak wam motywacji wejdzie tu :
http://kobieta.dziennik.pl/artykuly/138825,75-latka-przemierza-swiat-autostopem.html
Emerytura 700 zł to nie wymówka. Dla tej kobiety to możliwość :)

http://ucieczkadoraju.pl/ - średnia krajowa z Polski, wystarcza na życie na Filipinach- relacjonują Mariusz i Damian. Ich motto: Pesymista widzi trudność w każdej możliwości. Optymista widzi możliwość w każdej trudności. UcieczkaDoRaju. Zmień otoczenie. Zmień wszystko."

Jeśli macie jakieś pytania, piszcie śmiało. 

Widok z pracy

Podróżowanie takie drogie... Podróżowanie takie drogie... Reviewed by Michalina i Piotr on 07:23 Rating: 5
Michalina Dzianach. Autor obrazów motywu: Ailime. Obsługiwane przez usługę Blogger.