About

Landmannalaugar- co to ?

Landmannalaugar to miejsce, które znajduje się w rezerwacie przyrody Fjallabak. Są to tak zwane tereny górskie. Znajdują się na skraju pól lawy Laugahraun powstałej na skutek erupcji w 1477 roku. Dzięki czemu teraz możemy cieszyć się ciepłym źródłem na terenie pola kempingowego.
W te tereny potrzebny jest samochód z napędem na cztery koła. Droga może nie jest zbyt trudna ale przy szybkiej jeździe i niskim zawieszeniu można narobić sobie szkód. Przed samym polem kempingowym należy przejechać dwie rzeki. Jedna jest dość płytka ale druga dosięgała nam prawie do grilla ( miejsce z przodu maski samochodu). Także należy uważać. Link tu z przejechania rzeczek https://www.youtube.com/watch?v=5Cw4eErEaPA.

Kemping kosztuje 1600 ISK na osobe. W tym mamy dostęp do prysznica itp. Pole kempingowe znajduje sie na zielonej miekkiej trawce. A nieopodal mamy gorące źródło! Dużym plusem jest też zasięg dla np internetu. Dla przypomnienia kemping znajduje sie po środku niczego.Do tego miejsca jechaliśmy około 3,5 godziny z Reykjaviku. Wybraliśmy drogi:
główna 1 potem skręt w drogę 30 potem 32, dalej w F26 i na sam koniec F208.

Kolejny raz wycieczka wyszła spontanicznie i nie obraliśmy żadnego szlaku wspinaczkowiego. Woleliśmy nie ryzykować bo nie byliśmy do niego przygotowani. W następnym sezonie skusimy się na małą wspinaczke. Co też polecam odwiedzającym to miejsce. Piękne widoki, które są ukryte troche dalej niż pole kempingowe.Landmannalaugar- co to ? Landmannalaugar- co to ? Reviewed by Michalina i Piotr on 04:51 Rating: 5
Michalina Dzianach. Autor obrazów motywu: Ailime. Obsługiwane przez usługę Blogger.