About

Niezbędne rzeczy do wyprawy na Islandię - tą krótką wyprawę:)

Po przejrzeniu dzisiejszych informacji na stronach polsko - islandzkich wpadłam na ciekawy artykuł.

Mianowicie: pięć niezbędnych rzeczy na Islandię.


Mój poprzedni post był o tym o co warto się też zatroszczyć wyjeżdżając tu na dłużej. Link do postu tu.

Ten post będzie dotyczyć przydatnych "gadżetów" na zimowy wyjazd na Islandię.

Podobno sławne tu jest stare powiedzenie : Jeśli nie podoba Ci się islandzka aura, poczekaj pięć minut a na pewno się zmieni.


Jeszcze nie wiem jak jest na południu. Dobiegały mnie różne informacje np. o bardzo silnych wiatrach. Nie wiem jak wygląda do końca tam zima. Ale tu w Akureyri widziałam zdjęcia śniegu, który sięgał po dach. Po dach domu, nie samochodu.


Jedno Wam powiem. Pogoda się tu zmienia bardzo szybko. Kiedy jest u mnie słońce oraz bezchmurne niebo i mam na myśli spacer ale go odkładam na następny dzień to on się nie odbywa. Po prostu. Jest słońce to gnać na spacer. Póki nie zaszło albo póki się nie zmieniła pogoda. 

Odkąd tu jestem zawsze następnego dnia jest pogoda zupełnie odwrotna od dnia poprzedniego. Czyli brzydka :(

Dwa tygodnie temu zaczął u nas padać śnieg, postraszyło. Ludzie pędem powymieniali opony letnie na zimowe z kolcami. A dziś? Piękna pogoda na plusie. Z tego co się dowiedziałam ta sytuacja jest dość nietypowa tu, o tej porze roku. A już miałam nadzieję, że jednak nie jest tak źle :D

No więc co Wam się przyda będąc tu w sezonie zimowym?

Ciepła kurtka z kapturem- lepiej mieć możliwość ochrony przed zimnem i wiatrem niż dygotać na wietrze modnie ubranym. Priorytety :) Tu nie ma żartów.

Wygodne obuwie odporne na deszcz- trampeczki z najnowszej kolekcji okej ale przezorny zawsze ubezpieczony. 


Strój kąpielowy- POLECAM zabrać ze sobą. Ja o nim zapomniałam niestety. Mnóstwo tu na Islandii ciepłych źródeł ( Blue Lagoon klaaasyka) ale nawet na siłowniach są jaccuzi na zewnątrz, dużo basenów. 
Islandczycy chyba lubią się pomoczyć w ciepełku. Kto nie lubi... Zwłaszcza w zimę!

Szal- tak tak, jak zawieje mocniej i kurtka nie pomoże to szal uratuje.


Aparat fotograficzny - tłumaczyć dlaczego to nie muszę :)Z tego co czytałam są to rzeczy potrzebne kiedy zwiedza się tylko miasto:)


Na wsi jest jeszcze bardziej ekstremalnie


Dlatego dodaj do walizki też:


-ciepły porządny polar albo wełniany sweter ( cudne są tu ich islandzkie swetry ale strasznie strasznie drogie!) a to islandzki must have w zimę

-wodoodporne warstwy wierzchnie to znaczy,że nie tylko góra, spodnie również
-wodoodporne buty górskie z solidną powierzchnią
-telefon komórkowy z GPS- nie śmiać się tu może być niebezpiecznie

Znalazłam artykuł z bardzo niespotykaną statystyką. Ilość turystów na Islandii w stosunku ilości tych turystów, którzy zginęli. 50 osób straciło życie w tym pięknym miejscu. Także nie ma żartów.

Sama bym ostatnio sobie zęby wybiła ze statywem i aparatem w ręku jak wybraliśmy się w góry za miasto fotografować zorzę. Pierwszy błąd: nie spojrzeliśmy na pobocze i pięknie wjechaliśmy na lód. Jakoś się udało stoczyć w dół i zatrzymać się na nie oblodzonej ulicy. A drugi błąd to mój: jak widzisz zorze NIE BIEGNIJ jak oszalałe dziecko bo właśnie biegniesz po śniegu lub lodzie i możesz wybić sobie zęby, zniszczyć sprzęt. 


AHA UBEZPIECZENIE!!!
Jeśli chcesz tu przyjechać ubezpieczenie jest mega mega mega milion razy mega istotne:)
Nie pytajcie o koszty leczenia tu bez ubezpieczenia.
Nie oszczędzajcie na tym. Nasza pierwsza upolowana zorza. Kolejne zdjęcia będą ładniejsze :)

Niezbędne rzeczy do wyprawy na Islandię - tą krótką wyprawę:) Niezbędne rzeczy do wyprawy na Islandię - tą krótką wyprawę:) Reviewed by Michalina i Piotr on 04:45 Rating: 5
Michalina Dzianach. Autor obrazów motywu: Ailime. Obsługiwane przez usługę Blogger.